KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

S ČÍM VÁM KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE POMŮŽE?

  • zmírňuje stres a napětí, úzkostné stavy, navozuje hlubokou relaxaci a uvolnění
  • pomáhá při poruchách spánku, chronické únavě a nedostatku energie
  • rozpouští emoční a psychické bloky
  • odstraňuje chronické bolesti, zejména bolestI hlavy a migrény, bolestI zad, poruchy rovnováhy, potíže s koordinací, závratě
  • posiluje imunitu, pomáhá s alergiemi a chronickými stavy
  • pomáhá při problémech s otěhotněním a navozuje harmonický průběh těhotenství
  • pomáhá při hormonální nerovnováze

KONTRAINDIKACE

Kontraindikací je pouze momentální nedoléčený úraz a čerstvá operace hlavy či páteře a také nedávná mozková příhoda, mozková mrtvice (do 4 měsíců po) a také podezření na krvácení do prostoru lebky.

JAK PROBÍHÁ KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

Skládá se z rozhovoru o potížích a očekáváních klienta, a ze samotného ošetření, které probíhá na masážním lehátku. Klient zůstává oblečený. Ležíte na lehátku v poloze na zádech, jste oblečení a přikrytí dekou. Pomocí jemných doteků pracuji s hlavou, trupem i končetinami. Dotýkám na různých částech těla: nejčastěji paty, lebka, křížová kost. Proto kraniosakrální terapie. Kranio = lebka, os sacrum = křížová kost. Ošetření může proběhnout v tichu či za zvuků hudby.

HISTORIE KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

Tyto léčebné procesy objevil a popsal Dr. William Garner Sutherland (1873–1954). Při svých experimentech vycházel z osteopatie Dr. Andrewa Taylora Stilla (1827-1917), jehož byl žákem. Sledoval, jak se chová centrální nervový systém mezi lebkou ( cranium ) a kostí křížovou ( sacrum ). Zjistil, že lebeční kosti nejsou ve skutečnosti srostlé a že se pohybují pomalým rytmickým pohybem. Tento pohyb nazval primární respirací – Dechem života . Životní síla, která tento dech uvádí do pohybu prostupuje celé naše tělo – každá buňka následuje tento nepatrný pravidelný pohyb, který má svůj vlastní rytmus, nezávislý na dechu a tepu srdce.